Sztolnia


Drodzy Goście,

W związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej znaleźliśmy się wszyscy kolejny raz w tym roku, zgodnie z nowymi obostrzeniami, a przede wszystkim w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że działalność turystyczna i kulturalna Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pozostanie zawieszona od 24.10 br. do odwołania.
Wszystkie zaplanowane na ten czas wydarzenia, eventy i rezerwacje zwiedzania zarówno Kopalni Guido, jak i Sztolni Królowa Luiza zostają odwołane.

W przypadku już opłaconych rezerwacji, przeniesienia zwiedzania na inny termin, lub zasad zwrotu kosztów, prosimy o kontakt mailowy: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl lub telefoniczny: 32 271 40 77.
O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu Muzeum będziemy Państwa informować na bieżąco.Dinognaty to najlepszy sposób na przeżycie rodzinnej podziemnej przygody!

Zwiedzanie trasy tematycznej Dinognaty to niezapomniana przygoda w podziemiach autentycznej kopalni, która na najbliższe dni zmieni się w wykopaliska pełne kości dinozaurów.
Poszukiwania dinozaurowej rodzinki to około 1,5 godziny wędrówki podziemnym labiryntem górniczych korytarzy. To niezwykła przygoda przede wszystkim dla najmłodszych, ale i Ci nieco starsi będą się świetnie bawić ;)
Na wszystkich czekają ciekawostki z życia dinozaurów a między nimi, czynne górnicze maszyny, z 22- tonowym gigantem czyli naszym górniczym kombajnem na czele. Czeka na Was niezwykła przygoda łącząca autentyczne doświadczenie podziemnych kopalni z doskonałą zabawą i nauką! Na sam koniec zapraszamy na przejażdżkę autentyczną kolejką górniczą Karlik.

Top 5 Trasy DINOGNATY
- Ciekawostki z życia dinozaurów
- Przejażdżka autentyczną górniczą kolejką Karlik
- Trasa przystosowana dla najmłodszych turystów (już od 4 lat!)
- Czynny 22- tonowy kombajn węglowy, jeden z największych w Polsce
- Labirynt podziemnych górniczych korytarzy

Dinognaty to niezwykły pomysł na wspólne rodzinne spędzenie czasu!

Informacje dodatkowe:

- Trasa rozpoczyna się przy ul. Wolności 408.
- Zwiedzanie z przewodnikiem, maksymalna ilość osób w grupie 14 + przewodnik
- Czas zwiedzania: maksymalnie do 1,5 h
- Długość trasy: około 1km
- Ograniczenie wiekowe: ukończone 4 lata
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni i pory roku 14 - 16 stopni Celsjusza;
- Zalecamy odpowiedni ubiór (kurtka, polar, bluza) i obuwie, pełne z płaską podeszwą;Interesuje Cię inny termin lub godzina zwiedzania? Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 32/ 271 40 77 lub mailowego: rezerwacje@muzeumgornictwa.plZakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu zwiedzania

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana