guido8

"BERY I BOJKI NA GRUBIE - Legendy śląskie" to propozycja dla grup zorganizowanych, które chcą poznać legendy śląskie i tajemnice z nimi związane.
Dzieci zjeżdżają windą górniczą na poziom 320 Kopalni Guido, gdzie podczas wycieczki prowadzonej w gwarze śląskiej, dowiadują się, czym jest gwara, jaka jest różnica między językiem a gwarą, poznają, czym jest śląsko godka. Dzieci wprowadzone są w zagadnienie legend, baśni i podań ludowych. Na trasie poznają postacie: Meluzyna, Utopka, Beboka, Szcziga, Skarbnika. Każda z postaci ma dla dzieci zadanie do wykonania. Spotkany w podziemiach Skarbnik opowiada o legendach i tajemnicach kopalni. Następnie uczestników wycieczki czeka przejażdżka kolejką podwieszaną, jedyną taką udostępnioną dla turystów.

Po zakończeniu zwiedzania następuje przejście do podziemnej sali edukacyjnej w strefie K8. W Strefie K8 prowadzone są zajęcia warsztatowe dla dzieci (ok. 1 godz.): udział w grach animacyjnych np. „Czarne Korytarze” lub „Górnicze Koło Fortuny”. Gra prowadzona w gwarze śląskiej. Ćwiczenia, praktyczna nauka śląskich słówek i zwrotów. Zajęcia plastyczne związane z tematyką wycieczki. Na zakończenie zajęć planowane jest przejście do pubu podziemnego, gdzie jest możliwość zakupu pamiątek, napojów. Dla opiekunów grup bonus: kawa i herbata.

Informacje dodatkowe:
Kiedy: od 29 stycznia do 11 lutego 2018 r.
Godz.: 9.00 do 18.00.

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana