Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana

Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego poziom 320

horrorPo ubiegłorocznej, pandemicznej przerwie do Zabrza powraca Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320.
26 listopada o godz 19.00 już po raz dziewiąty podziemia kopalni Guido wypełnia się muzyką Krzysztofa Pendereckiego tym razem w wykonaniu Kwartetu Śląskiego, który poza interpretacją jednego z ostatnich dzieł Kompozytora IV kwartetu smyczkowego towarzyszyć będzie włoskiemu fleciście Massimo Mercellemu.

Wspólnie z tym wybitnym interpretatorem twórczości Pendereckiego, a prywatnie jego wielkim przyjacielem wykonają fletową wersję Kwartetu klarnetowego o znamiennym tytule Abschied/Pożegnanie. Wieczór zaś zwieńczą Kwartetem fletowym Wolfganga Amadeusza Mozarta D-dur KV 285. Choć tytuł tegorocznej edycji brzmi Kameralnie nie zabraknie elementów multimedialnych. Koncert zostanie poprzedzony projekcją psychodelicznego, artystycznego filmu lalkowego Maska z muzyką Krzysztofa Pendereckiego De natura sonoris. Film w reżyserii braci Quay oparty jest na podstawie prozy Stanisława Lema, którego rok w stulecie urodzin właśnie obchodzimy. Film można też będzie oglądać w trakcie zwiedzania kopalni na poziomie 320 przez tydzień od rozpoczęcia Festiwalu.

Gdzie: Kopalnia Guido poziom 320
kiedy: 26.11.2021
Zjazdy: od 18.00
Start: 19.00
Bilety: 50 zł do nabycia w kasie lub online