Podziemna Trasa Rodzinna

Sztolnia


Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemny świat miasta Zabrze?
Sztolnia Królowa Luiza zaprasza rodziców z dziećmi na niezwykłą trasę w podziemia Kopalni Królowa Luiza! Na naszej trasie rodzinnej znajdzie się coś zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych!
Sztolnia Królowa Luiza to niezwykły kompleks muzealny składający się z części nadziemnej i podziemnej.
Na powierzchni możecie zwiedzić dawne budynki, w których kiedyś mieścił się sprzęt i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne niezbędne do wydobywania czarnego złota.
W skład kompleksu wchodzi także niezwykły Park rozrywkowo-edukacyjny 12C, który stanowi również wyjątkowy plac zabaw dla dzieci! Tuż obok niego znajduje się Park Techniki Wojskowej, gdzie macie okazję obejrzeć prawdziwy, wojskowy sprzęt, w tym autentyczny czołg T72! Schodząc w podziemia Kopalni Królowa Luiza na własne oczy zobaczycie, jak działają dawne i współczesne maszyny górnicze! Dowiecie się, jak wygląda górnicza szychta i w jaki sposób udaje się górnikom wydobyć węgiel na powierzchnię! Tyle wrażeń i jeszcze więcej czeka na Was w Sztolni Królowa Luiza!

Trasa rodzinna w Podziemiach Kopalni Królowa Luiza zachwyci nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych uczestników wycieczki!

To niezwykła przygoda dla dzieci, które na swojej drodze spotkają Skarbnika, opiekuna i strażnika górników. Będą mogły przejść się po wąskich korytarzach, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe maszyny wydobywające węgiel. Dzięki projekcjom multimedialnym bliżej poznają pracę górników i dowiedzą się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska. Na sam koniec czeka na nich przejażdżka autentyczną kolejną Karlik!

Trasa rodzinna w kompleksie Sztolni Królowa Luiza to wyjątkowy sposób na spędzenie czasu z rodziną. Niezwykła przygoda łącząca prawdziwe doświadczenie podziemnych kopalni z zabawą i nauką!


Informacje dodatkowe:
- trasa rozpoczyna się przy ul. M. Mochnackiego 12 (dawniej ul. Sienkiewicza 43)
- Maksymalna ilość osób w grupie 20 + przewodnik
- Czas zwiedzania: 1,5 h
- Ograniczenie wiekowe: ukończone 4 lata
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni.

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana