Sztolnia

Oferta specjalna:
Sprawdź nas! Mamy dla Ciebie coś ekstra.
Zwiedzanie Podziemi Kopalni Królowa Luiza 50% taniej w każdą niehandlową niedzielę! BILET normalny 15,00zł, Bilet ulgowy 12,00zł

oferta dotyczy poniższych terminów:
8 lipca , 15 lipca, 22 lipca, 12 sierpnia,19 sierpnia, 9 września, 16 września, 23 września, 14 października, 21 października, 11 listopada, 18 listopada, 9 grudnia


Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemny świat górników?
Sztolnia Królowa Luiza zaprasza rodziców z dziećmi na niezwykłą trasę w Podziemiach Kopalni Królowa Luiza! Na naszej trasie rodzinnej znajdzie się coś zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników!
Sztolnia Królowej Luizy to niezwykły kompleks muzealny składający się z części nadziemnej i podziemnej.
Na powierzchni możecie zwiedzać dawne budynki, w których mieścił się sprzęt i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne niezbędne do wydobywania czarnego złota. W skład kompleksu wchodzi także niezwykły Park rozrywkowo-edukacyjny 12C, który stanowi również wyjątkowy plac zabaw dla dzieci! Tuż obok niego znajduje się Park Techniki Wojskowej, gdzie macie okazję obejrzeć prawdziwy, wojskowy sprzęt, w tym autentyczny czołg T72! Schodząc w podziemia Kopalni Królowa Luiza na własne oczy zobaczycie, jak działają dawne i współczesne maszyny górnicze! Poznacie, jak wygląda górnicza szychta i w jaki sposób udaje się górnikom wydobyć węgiel na powierzchnię! Tyle wrażeń i jeszcze więcej czeka na Was w Sztolni Królowa Luiza!

Trasa rodzinna w Podziemiach Kopalni Królowa Luiza zachwyci nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych uczestników wycieczki!

To niezwykła przygoda dla dzieci, które na swojej drodze spotkają Skarbnika, opiekuna i strażnika górników. Będą mogły przejść się po wąskich korytarzach, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe maszyny wydobywające węgiel. Dzięki projekcjom multimedialnym bliżej poznają pracę górników i dowiedzą się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska. Na sam koniec czeka na nich przejażdżka autentyczną kolejną Karlik!

Trasa rodzinna w kompleksie Sztolni Królowa Luiza to wyjątkowy sposób na spędzenie czasu z rodziną. Niezwykła przygoda łącząca prawdziwe doświadczenie podziemnych kopalni z zabawą i nauką!


Informacje dodatkowe:
- Maksymalna ilość osób w grupie 20 +przewodnik
- Czas zwiedzania: 1,5 h
- Ograniczenie wiekowe: 3 lata
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni.

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana