Podziemna Trasa Turystyczna - tymczasowo wstrzymana

Sztolnia

Drodzy Goście,

W związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej znaleźliśmy się wszyscy kolejny raz w tym roku, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, a przede wszystkim w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że działalność turystyczna i kulturalna Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pozostanie zawieszona od 24.10 br. do odwołania.

Wszystkie zaplanowane na ten czas wydarzenia, eventy i rezerwacje zwiedzania zarówno Kopalni Guido, jak i Sztolni Królowa Luiza zostają odwołane.

W przypadku już opłaconych rezerwacji, przeniesienia zwiedzania na inny termin, lub zasad zwrotu kosztów, prosimy o kontakt mailowy: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl lub telefoniczny: 32 271 40 77.
O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu Muzeum będziemy Państwa informować na bieżąco.Wybierając Trasę Turystyczną odkryjesz tajemnice podziemnego Zabrza!
Podziemna Trasa Turystyczna to wyjątkowa podróż przez niekończącą się sieć korytarzy i dawne wyrobiska, które powstały jedynie za sprawą siły ludzkich rąk. Podczas zwiedzania dowiesz się, jak powstał Śląsk, który znasz dziś i jak ogromny wpływ na jego rozwój miało górnictwo węgla kamiennego. Pokażemy Ci jak ciężko i z wykorzystaniem jakich narzędzi pracowali górnicy w XVIII wieku i współcześnie.
Zobaczysz chodnik wykuty w całości w pokładzie węgla. Dowiesz się, jakie zwierzęta wspierały niegdyś górników w ich ciężkiej, podziemnej pracy i ostrzegały przed zagrożeniami czyhającymi ,,na dole”.
Zdradzimy Ci wiele ciekawostek, związanych z procesem rewitalizacji Sztolni, m.in. to, jak (zaskakująco!) wiele podobieństw wiąże pracę XVIII-wiecznych górników z techniką stosowaną ponad dwieście lat później, podczas prac rewitalizacyjnych w Sztolni… Jednym słowem – Podziemna Trasa Turystyczna to podróż, którą poczujesz wszystkimi zmysłami.

Top 5 Trasy Turystycznej
- Podziemny Port załadunkowy
- Oryginalne podziemne XIX-wieczne wyrobiska górnicze
- Proch i dynamit w podziemiach – pokażemy jak go wykorzystywano
- Chodnik wykuty w całości w węglu
- Techniki górnicze na przestrzeni 200 lat

Trasa Turystyczna to niezapomniana podziemna przygoda!

Informacje dodatkowe:


- Trasa rozpoczyna się przy ul. Wolności 408, Zabrze
- Zwiedzanie z przewodnikiem, maksymalna ilość osób w grupie 12 + przewodnik
- Czas zwiedzania: maksymalnie do 3 h
- Długość trasy: około 1,5 km
- Ograniczenie wiekowe: ukończone 6 lat
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni i pory roku 14 - 16 stopni Celsjusza;
- Zalecamy odpowiedni ubiór (kurtka, polar, bluza) i obuwie, pełne z płaską podeszwą;


Interesuje Cię inny termin lub godzina zwiedzania? Masz dodatkowe pytania
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 32/ 271 40 77 lub mailowego: rezerwacje@muzeumgornictwa.plZakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu zwiedzania

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana