Zapraszamy Cię z całą rodziną na zwiedzanie nowej podziemnej trasy turystycznej w Sztolni Królowa Luiza – PODZIEMNE SKARBY (start ul. Wolności 408, Łaźnia Łańcuszkowa).


To nie będzie zwykłe zwiedzanie!

Musisz być czujny, rozglądać się w ciemnościach i szukać ukrytych skrzynek z pytaniami i zadaniami. Poznając historię i geologię Sztolni oraz znaczenie węgla w energetyce, poznasz odpowiedzi na każde z nich. Sprawne wykonanie zadań gwarantuje Ci wyjazd szybem na powierzchnię.

A tu……… otrzymasz pamiątkowego drewniaka i uwiecznisz swoje przejście trasy wpisem w pamiątkowej księdze.

Zatem będziesz uczestniczyć w zwiedzaniu o charakterze geocachingowym*.

Geocaching - (gr. geo – Ziemia, ang. cache /kæʃ/ – chować, skrytka, schowek, kryjówka) – gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych (....) chowający umieszcza w serwisie geocachingowym opis skrytki zawierający dodatkowe informacje ułatwiające jej znalezienie, a także informacje o charakterze krajoznawczym dotyczące miejsca ukrycia i ewentualnych innych atrakcji turystycznych w okolicy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geocaching

Informacje dodatkowe:
- Maksymalna ilość osób w grupie 14 +przewodnik
- Czas zwiedzania: 1,5 do 2 godz.
- Ograniczenie wiekowe: od 6 roku życia
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni.

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana