Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana

Podziemna Trasa Wodna - tymczasowo wstrzymana

SztolniaDrodzy Turyści!
Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z dniem 20 marca br. zawiesza swoją działalność turystyczną i kulturalną do odwołania.
Jednocześnie informujemy, że zakupione bilety pozostają ważne do dnia 30.06.2021. W sprawie zmiany daty rezerwacji lub zwrotu poniesionych kosztów prosimy o kontakt.
Nasz Dział Rezerwacji jest do Państwa dyspozycji:
32/ 271 40 77 lub
mailowo: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl
O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco!
Do zobaczenia.

Miejsce do odkrycia: Sztolnia Królowa Luiza
Trasa : Trasa Wodna
Adres: ul. Wolności 408, 41-800 Zabrze


Odkryj niesamowite emocje!
Przeżyj podziemną przygodę i rezerwuj bilet już dziś;)

Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!

Przed Tobą opowieści o ludziach, dawnych czasach, miejscach i latach w których Sztolnia powstała, działała i się zmieniała.
Pokażemy Ci, jak, gdzie i czym pracowali górnicy oraz jakie ryzyko i wysiłek trzeba było podjąć codziennie aby wydobyć czarne złoto. Zwiedzając podziemną Trasę Wodną poznasz trud XIX-wiecznej pracy górniczej, zagrożenia panujące pod ziemią i moc sił natury- żywiołów ognia, wody, ziemi i powietrza, których ujarzmienie stało się prawdziwą sztuką!
Fragment podziemnych wyrobisk przejdziesz pieszo, odkrywając historię jednej z najciekawszych w Europie budowli hydrotechnicznych z początków industrializacji Górnego Śląska.
Wyobraź sobie najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami :) To tu, w Sztolni Królowa Luiza doświadczysz niezapomnianych wrażeń podczas niezwykłego spływu łodziami, na odcinku o długości ponad 1100 metrów, który kończy się w samym centrum Zabrza. W jego trakcie spotkasz legendarne dla Górnego Śląska postaci, takie jak Skarbnik czy Utopek.

Zabierz dzieci, rodzinę, przyjaciół i wspólnie okryjcie miejsce pełne wrażeń!

Top 5 Trasy Wodnej
- Najdłuższy w Polsce podziemny spływ łodziami
- Gra dźwięków i świateł, mroczne postacie
- Podziemny załadunkowy port wodny
- Żywioły w podziemiach - wdarcie wody i pożar w wyrobiskach
- Natura w podziemiach - zielona roślinność pełna paproci i nacieki wapienne

Moc atrakcji, magia podziemi, źródło historii, garść zachwytu i odrobina niedowierzenia...to Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza

Informacje dodatkowe:

ADRES: 41-800 Zabrze, ul. Wolności 408, budynek Łaźni Łańcuszkowej
PRZEWODNIK: w cenie
WIELKOSĆ GRUPY: 10 osób
WIEK: 6+
TEMPERATURA: 14-16 st.
CZAS ZWIEDZANIA: strefa podziemna do 2h, strefa naziemna do 30 minut, do 30 minut powrót w miejsce rozpoczęcia wycieczki
DYSTANS: około 2 km
JĘZYKI: polski, angielski, niemiecki
ZALECANY UBIÓR: kurtka, bluza, obuwie pełne z płaską podeszwą
TOALETY: przy kasach


Sztolnia

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu zwiedzania

Interesuje Cię inny termin lub godzina zwiedzania? Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 32/ 271 40 77 lub mailowego: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl


Chcesz spędzić ekscytujące popołudnie z przyjaciółmi lub zabrać swoją ukochaną osobę na wyjątkową wyprawę sprawdź naszą pozostałą ofertę. Odkryj Poziom 320 w Kopalni Guido