Podziemna Trasa Wodna - tymczasowo wstrzymana


Drodzy Goście,

W związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej znaleźliśmy się wszyscy kolejny raz w tym roku, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, a przede wszystkim w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że działalność turystyczna i kulturalna Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pozostanie zawieszona od 24.10 br. do odwołania.

Wszystkie zaplanowane na ten czas wydarzenia, eventy i rezerwacje zwiedzania zarówno Kopalni Guido, jak i Sztolni Królowa Luiza zostają odwołane.

W przypadku już opłaconych rezerwacji, przeniesienia zwiedzania na inny termin, lub zasad zwrotu kosztów, prosimy o kontakt mailowy: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl lub telefoniczny: 32 271 40 77.
O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu Muzeum będziemy Państwa informować na bieżąco.Drogi Turysto!
Zaplanuj swoją podziemną przygodę i rezerwuj bilet już dziś ;)


Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!

Przed Wami opowieści o ludziach, dawnych czasach, miejscach i latach w których Sztolnia powstała, działała i się zmieniała.
Pokażemy Wam, jak, gdzie i czym pracowali górnicy oraz jakie ryzyko i wysiłek trzeba było podjąć codziennie aby wydobyć czarne złoto.
Poznaj trud XIX-wiecznej pracy górniczej, zagrożenia panujące pod ziemią i moc sił natury- żywiołów ognia, wody, ziemi i powietrza, których ujarzmienie stało się prawdziwą sztuką!
Fragment podziemnych wyrobisk przejdziesz pieszo, odkrywając historię jednej z najciekawszych w Europie budowli hydrotechnicznych z początków industrializacji Górnego Śląska.
Następnie zabierzemy Cię na najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami. Trasa toru wodnego wynosi ponad 1100 metrów i kończy się w samym centrum Zabrza. W jego trakcie spotkasz legendarne dla Górnego Śląska postaci, takie jak Skarbnik czy Utopek.

Top 5 Trasy Wodnej
- Najdłuższy w Polsce podziemny spływ łodziami
- Gra dźwięków i świateł, mroczne postacie
- Podziemny załadunkowy port wodny
- Żywioły w podziemiach - wdarcie wody i pożar w wyrobiskach
- Natura w podziemiach - zielona roślinność pełna paproci i nacieki wapienne

Moc atrakcji, magia podziemi, źródło historii, garść zachwytu i odrobina niedowierzenia...to Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza


Informacje dodatkowe:

- Trasa rozpoczyna się przy ul. Wolności 408, 41-800 Zabrze
- Zwiedzanie z przewodnikiem, maksymalna ilość osób w grupie 14 + przewodnik
- Czas zwiedzania: strefa podziemna do 2h, strefa naziemna do 30 minut, do 30 minut powrót w miejsce rozpoczęcia wycieczki
- Możliwość skorzystania z oferty Cafe Sztolnia i sklepiku z pamiątkami
- Długość trasy: około 2 km
- Ograniczenie wiekowe: ukończone 6 lat
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni i pory roku 14 - 16 stopni Celsjusza;
- Zalecamy odpowiedni ubiór (kurtka, polar, bluza) i obuwie, pełne z płaską podeszwą;Interesuje Cię inny termin lub godzina zwiedzania? Masz dodatkowe pytania
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 32/ 271 40 77 lub mailowego: rezerwacje@muzeumgornictwa.plZakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu zwiedzania

Wybierz rodzaj wycieczki

Indywidualna Zorganizowana